Strona główna » Pożyczki MŚP » Pożyczka na cyfryzację przedsiębiorstw » Pożyczka na cyfryzację przedsiębiorstw – Szczegółowe informacje
Pożyczka na cyfryzację przedsiębiorstw skierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw posiadających siedzibę lub oddział w województwie warmińsko-mazurskim zgodnie z wpisem do rejestru przedsiębiorców w KRS lub CEIDG.
Oprocentowanie Jednostkowej Pożyczki:
▶️na warunkach korzystniejszych niż rynkowe jest stałe – wynosi 2 % niezależnie od wysokości stopy bazowej
na warunkach rynkowych, w stosunku rocznym wynosi od 6,73% do 9,73%
▶️ dla firm działających krócej niż rok wynosi 9,73%.
Finansowanie usług doradczych i szkoleniowych o których mowa w pkt. 2 ppkt. 4) i 5) możliwe jest jedynie jako element uzupełniający dla Inwestycji Końcowej, a ich koszt nie może stanowić więcej niż 20 % wartości Jednostkowej Pożyczki.
Podmiot ubiegający się o Jednostkową Pożyczkę określa we Wniosku kwotę umorzenia o jaką wnioskuje, biorąc pod uwagę warunki jego uzyskania określone w Części pn. „Preferencje przy udzielaniu Jednostkowych Pożyczek”.
Partner Finansujący w ramach oceny dokumentacji aplikacyjnej weryfikuje czy wnioskodawca spełnia warunki umożliwiające udzielenie umorzenia.
W przypadku spełniania warunków do udzielenia umorzenia, w Umowie Inwestycyjnej określana jest jego kwota jaka została przyznana w odniesieniu do danej Jednostkowej Pożyczki i warunki zastosowania określone poniżej.
Umorzenie stanowi pomoc de minimis albo pomoc publiczną, która może być udzielona, jeżeli spełnione są warunki przewidziane dla danej pomocy, zgodnie z zasadami i na podstawie przepisów o których mowa w Części dotyczącej „Zasad udzielania Jednostkowych Pożyczek podlegających regułom pomocy publicznej”. Kwota umorzenia stanowi jednocześnie wartość udzielonej z tego tytułu pomocy. Ostateczny Odbiorca uzyskuje prawo do otrzymania pomocy w formie umorzenia na podstawie zawartej Umowy Inwestycyjnej, z zastrzeżeniem pkt. 6 i 7.
Z zastrzeżeniem pkt. 6, Partner Finansujący dokonuje umorzenia ustalonej w Umowie Inwestycyjnej kwoty kapitału Jednostkowej Pożyczki po zakończeniu realizacji Inwestycji Końcowej, przedstawieniu przez Ostatecznego Odbiorcę dokumentów potwierdzających wydatkowanie środków zgodnie z przeznaczeniem (oraz ewentualnych innych dokumentów – jeśli dotyczy) i zweryfikowaniu kwalifikowalności tych wydatków przez Partnera Finansującego. W przypadku zastosowania umorzenia o którym mowa w Części III pkt. 1. ppkt. 6 -7 dokonanie umorzenia nastąpi 12 miesięcy od zakończenia inwestycji.
W przypadku gdy:
Obniżenie kwoty umorzenia, o którym mowa w pkt. 6 skutkuje również obowiązkiem dokonania odpowiedniej korekty udzielonej pomocy de minimis albo pomocy publicznej.
W przypadkach określonych w pkt. 6 lit. b-c umorzenie może nastąpić po dokonaniu zwrotu przez Ostatecznego Odbiorcę niewykorzystanej oraz niespełniającej Zasad Kwalifikowalności części Jednostkowej Pożyczki.
Umorzenie dokonywane jest wyłącznie na kapitale Jednostkowej Pożyczki w części Wkładu Funduszu Powierniczego pochodzącej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i nie może przekroczyć kwoty kapitału pozostałego do spłaty przypisanego do tego źródła finansowania na dzień dokonania umorzenia.
Wraz z umorzeniem kapitału Jednostkowej Pożyczki Partner Finansujący przygotowuje i przekazuje Ostatecznemu Odbiorcy nowy harmonogram spłat, który z tego powodu nie modyfikuje pierwotnie udzielonego okresu spłaty Pożyczki.